Bölge Yöneticiniz Paylaş

Türkiye’nin İş Makinesi Devi HİDROMEK, TİM İhracat Şampiyonları Listesinde!

1000 İhracatçı Arasında 255; Sektöründe 8’inci Sırada!

HİDROMEK YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI AHMET BOZKURT:

“BUGÜN 100’DEN FAZLA ÜLKEDE HİDROMEK İŞ MAKİNELERİ ÇALIŞIYOR”

Gücünü Ar-Ge ve tasarımdan alan Türkiye’nin iş makinesi devi HİDROMEK, başarı halkasına bir yenisini daha ekledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan “Türkiye’nin 1000 İhracatçı Firması 2017” araştırmasında geçen yılki yerini koruyarak 255’inci sırada yer alan HİDROMEK, faaliyet gösterdiği makine ve aksamları sektörünün ise en büyük 8’inci ihracatçısı oldu. 

Hem ülke ekonomisine, hem de sektöre değer katmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt, “Bugün 100’den fazla ülkede HİDROMEK iş makineleri çalışıyor. Bu sayıyı daha da artırarak küresel pazardaki yerimizi sağlamlaştırmayı arzuluyoruz. Ülkemiz için üretmeye ve yatırıma devam edeceğiz” dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 50 ÜRETİCİSİ ARASINDA

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisinden biri olan ve 6 yıldır bu unvanı elden bırakmayan HİDROMEK, bu yıl kuruluşunun 40’ıncı yılını kutluyor. Bugün yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan HİDROMEK’in dördü Ankara’da, biri İzmir’de ve biri de Tayland’da olmak üzere toplam 6 üretim tesisi bulunuyor. Tasarımdaki gücüyle öne çıkan ve aldığı ödüllerle bu gücünü tescilleyen HİDROMEK, If Design, German Design, Red Dot ve Good Design gibi uluslararası ödüller de dahil olmak üzere toplam 14 tasarım ödülüne sahip.

100’DEN FAZLA ÜLKEDE 43 BİNİN ÜZERİNDE HİDROMEK İŞ MAKİNESİ ÇALIŞIYOR

Yıllık yaklaşık 10 bin adetlik üretim kapasitesine sahip olan HİDROMEK’in Kuzey Amerika dışında tüm kıtalara ihracatı bulunuyor. Bugün 80’den fazla ülkeye ihracat yapan HİDROMEK’in en büyük ihracat pazarları arasında Cezayir, Tunus, Romanya, Bulgaristan ve Arjantin yer alıyor. 2017 yılında 1.2 milyar TL ciroya ulaşan HİDROMEK, bunun yaklaşık yüzde 40’ını ihracattan sağladı. 2018 yılı itibariyle ise 100’den fazla ülkede 43 binin üzerinde HİDROMEK iş makinesi çalışıyor.  

Başa dön