Bölge Yöneticiniz Paylaş

HİDROMEK, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor!

İş Makineleri Opsiyon Programı’nın Yeni Öğrencileri Seçildi.

Bu yıl 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan HİDROMEK, üniversite-sanayi işbirliğinde fark yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda, bir ilki başlatan HİDROMEK, Çankaya Üniversitesi’yle 2014 yılında imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında, İş Makineleri Opsiyon Programı’nın 2018 yılı öğrenci seçimlerini tamamladı. 

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ’YLE ORTAK YÜRÜTÜYOR

2018 yılı öğrenci seçimlerinin yapılması nedeniyle düzenlenen törene HİDROMEK ev sahipliği yaptı. Organizasyona HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal İder, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Müfit Gülgeç, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haşmet Türkoğlu ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Can Çoğun ile HİDROMEK AR- GE, Mühendislik ve İnsan Kaynakları Yöneticileri katıldı. Etkinliğe büyük ilgi gösteren öğrenciler, HİDROMEK yöneticileri ile görüşerek, iş hayatı ve sektörle ilgili merak ettikleri soruları sorma imkanı elde etti. 

İş Makinesi Opsiyonu Programı’na, 2. sınıfın sonunda seçilen öğrenciler, üniversitede aldıkları iş makinelerine yönelik seçmeli ve ek derslerin yanında, HİDROMEK’te gerçekleştirdikleri uzun dönem staj, bitirme projeleri ve katıldıkları özel eğitim programlarıyla iş makineleri alanında uzmanlaşmaya adım atıyor. HİDROMEK, program mezunlarına istihdam önceliği tanıyor.

İLK MEZUNLAR İSTİHDAM EDİLDİ
Programın 2016 yılında verdiği ilk mezunlardan 11 mühendis bugün HİDROMEK’te çeşitli pozisyonlarda görev alıyor. 

Başa dön